Menu


O nás
Služby
Reference
Informace
Kontakt

 

 

 

www.stavebni-upravy.eu

Rekonstrukce

Obklady a dlažby

Sádrokartony

Plovoucí podlahy

Doprava

Úklid

Zakázková výroba terárií

Rekonstrukce:

 

Rekonstrukce domů, bytů a nechvalně známých umakartových jader, je v dnešní době aktuální téma. Naše firma se s velkým zájmem o tuhle problematiku zajímá a může nabídnout jen to nejlepší (moderní technologie a systémy). Rekonstrukce je rozsáhlejším stavebním zásahem, který řeší nevyhovující stav bytu či domu. Cílem je přizpůsobit daný objekt nebo jeho část novým potřebám a představám zákazníka. Obecně platí, že čím větší a složitější stavební zásah, tím větší jsou finanční náklady a delší je i čas realizace.  

Mezi nejčastěji prováděné úpravy patří:

·         REKONSTRUKCE KOUPELEN A BYTOVÝCH JADER

·         REKONSTRUKCE BYTŮ A DOMŮ

·         PŮDNÍ VESTAVBY

Jak už bylo uvedeno, při rekonstrukci se jedná o složitější zásah do úpravy prostor, který sebou nese i odpovídající finanční výdaje a časovou náročnost. Je tedy vhodné celou záležitost detailně promyslet s ohledem na estetiku a především praktičnost. A to dřív, než je vyhotoven projekt. Pozdější změny a zásahy do projektu vždy znamenají vyšší výdaje (i delší čas realizace). Naše firma pracuje s již vytvořeným projektem (pokud je nutný) a zákazníkovi vychází vstříc možností zhotovení 3D návrhu.

Rozdíl mezi projektem (projektovou dokumentací) a 3D návrhem.

Abychom předešli nedorozumění, považujeme za vhodné vysvětlit rozdíl mezi projektem a 3D návrhem.

Projekt je technologickým plánem, kde je schematicky naznačena rekonstrukce. Musí předcházet každou rekonstrukci spadající pod ohlašovací povinnost u stavebního úřadu. Jedná se o práce, které zasahují do konstrukce bytu či domu (rekonstrukce), například vestavby, přístavby apod. Projekt ve spolupráci se zákazníkem zřizuje architekt. Projektová dokumentace musí odpovídat veškerým daným normám. Je to vysoce odborná práce, která sleduje stabilitu, pevnost a bezpečnost stavby. Projekt je technickým podkladem pro stavební firmy, které z něj vychází při tzv. hrubé stavbě.

Z projektu lze vyčíst všechny potřebné údaje celé rekonstrukce:

·         Veškeré rozměry místností a jiných prostorů

·         Postavení zdí (bourání a výstavba), tloušťka zdí

·         Velikost a rozmístění otvorů (dveře, okna)

·         Trasy rozvodů (voda, odpad, elektřina, plyn)

·         Použití materiálů a jejich kvality

 

Zmíněný popis projektu je záměrně uveden zjednodušeně pro hrubou představu zákazníka.

3D návrh je zobrazením možného konečného výsledku. Vyhotovuje se na základě požadavků a potřeb zákazníka. Dává mu větší jistotu, že výsledný efekt bude odpovídat jeho představě. 3D návrh řeší praktickou a estetickou stránku stavebních úprav. Na rozdíl od projektu se nezabývá tím, kde bude např. stát zeď; ale tím, jak bude daná zeď vypadat (omítka, obklad apod.). 3D návrh usnadňuje zákazníkovi zvolit a zkombinovat různé dekory, vzory a barvy povrchů (dlažeb, obkladů, dekorativních maleb). Do návrhu se dá zařadit i rozmístění nábytku a bytových doplňků, tak aby celkový dojem odpovídal vkusu zákazníka.

Ukázka jednoduchého 3D návrhu.  další ukázky ZDE: